USG ciąży

USG ciąży

Rutynowe badania ultrasonograficzne w ciąży oceniające płód, które należy wykonać trzykrotnie (zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w sprawie diagnostyki ultrasonograficznej w położnictwie i ginekologii).

USG

USG narządu rodnego

W naszej pracowni wykonuje się szczegółowe dopochwowe badanie narządów miednicy mniejszej w razie potrzeby uzupełnione badaniem sondą przezbrzuszną.

USG

USG piersi i dołów pachowych

Wykonuje się u kobiet i mężczyzn w różnym wieku, a także u dzieci. Oprócz corocznych badań kontrolnych u kobiet w wieku rozrodczym gruczoły piersiowe badamy z różnych powodów.

USG tarczycy

USG tarczycy

W zakresie ultrasonografii endokrynologicznej przyjrzymy się tarczycy pod kątem jej wielkości, echogeniczności i obecności zmian ogniskowych. Zróżnicujemy zmiany zapalne/pozapalne i torbielowate oraz lite i zaproponujemy dalszą diagnostykę (biopsja, leczenie endokrynologiczne i chirurgiczne).

USG ciąży

USG jamy brzusznej

Badanie pozwala ocenić m.in. wielkość i echogeniczność wątroby, obecność i charakter ewentualnych zmian ogniskowych i krwiaków, rysunek żylny wątroby, drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe i przewód żółciowy wspólny.

USG układu moczowego

USG układu moczowego

Określimy m.in. położenie, kształt i wielkość nerek. Wykluczymy lub potwierdzimy obecność cech kamicy, zastoju, zmian pozapalnych i zwężenia warstwy korowej i innych patologii.

USG

USG gruczołu krokowego

U mężczyzn ocenimy również gruczoł krokowy w tym jego torebkę, echogeniczność, obecność zwapnień okołocewkowych, guzów, nacieków i torbieli. W obrębie zmian sprawdzimy cechy unaczynienia w badaniach dopplerowskich.

USG

USG jąder

Sprawdzimy zawartość moszny w tym jąder i ich struktury, obecność ew. żylaków, przepuklin kanałów pachwinowych, guzów, wodniaków, torbieli nasiennych i innych zmian np. pozapalnych.

USG

USG gałek ocznych

W ocenie ultrasonograficznej zmierzymy obie gałki oczne, ocenimy soczewki pod katem zmętnienia i obecności ewentualnych wtrętów. W ciele szklistym sprawdzimy jego przezierność i obecność ruchomych pasmowatych ech.